Skip to content

Kada tampama PVM mokėtoju?

Pridėtinės vertės mokestis – netiesioginis vartojimo mokestis, skaičiuojamas nuo pridėtinės vertės, kurią sukuria bet kokią ekonominę veiklą vykdantys fiziniai ir juridiniai asmenys. Taip pat skaičiuojamas ir nuo importuojamų prekių vertės, kurį moka apmokestinamieji asmenys. PVM registracija gali būti savanoriška arba privaloma, todėl nuo kada tampama PVM mokėtoju gali lemti skirtingos priežastys.

Kada privaloma registruotis PVM mokėtoju?

Lietuvoje, apmokestinamiesiems asmenims prievolė registruotis PVM mokėtoju atsiranda tada, kai:

  • Pasiekėte 45 000 Eur ribą už parduotas prekes ar paslaugas šalies teritorijoje.
  • Kontroliuojant keletą įmonių su kitais asmenimis ir pasiekus 45 000 Eur ribą už vykdomą ekonominę veiklą.
  • Įsigijus prekių iš kitų ES šalių kurių vertė viršijo 14 000 Eur.

Kada reikia registruotis PVM mokėtoju Lietuvoje užsienio apmokestinamiesiems asmenims?

Asmenys iš kitų ES šalių bei šalių ne ES narių privalo registruotis PVM mokėtojais šiais atvejais:

  • Užsienio valstybių asmenims, pradedantiems vykdyti ekonominę veiklą Lietuvoje privalo registruotis PVM mokėtoju nuo pat veiklos pradžios, neatsižvelgiant į 45 000 Eur ribą.
  • Vykdo nuotolinę prekybą ir atgabentų prekių į Lietuvos Respubliką vertė viršijo 35 000 Eur.
  • Iš kitų ES valstybių narių įsigijo prekių, kurių vertė viršijo 14 000 Eur.

Savanoriška registracija PVM mokėtoju

PVM mokėtoju tampama nebūtinai pasiekus 45 000 Eur ribą bei aukščiau išvardintų kriterijų. Savanoriška registracija galima visiems asmenims vykdantiems ekonominę veiklą, prieš tai įvertinusiems ar tai bus naudinga jų verslui. Dažniausiai taikoma taisyklė, jog labiausiai verta tapti PVM mokėtoju, kai prekių ar paslaugų pirkėjai yra PVM mokėtojai. Žinoma, tai nebūtinai reiškia, kad turite registruotis PVM, svarbu įvertinti savo kaip verslo situaciją bei esamas aplinkybes.

Kaip tapti PVM mokėtoju?

Norint tapti PVM mokėtoju Lietuvoje, reikia įsiregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą. Tai padarę, jie turi tinkamai užpildyti prašymo formą elektroniniu būdu arba tiesiogiai nuvykus į VMI. Svarbu pabrėžti jog tie asmenys, kuriems registracija yra privaloma turi registruotis nedelsdami.

Užsienio asmenys registruotis PVM turi per Lietuvoje įsteigtą padalinį arba per fiskalinį agentą. Jie kaip ir asmenys Lietuvoje turi pateikti prašymą dėl įregistravimo Mokesčių mokėtojų registre.

Apie tai kaip tapti PVM mokėtoju galite rasti VMI puslapyje arba susisiekti su mumis.

Elektroninė prekyba ir PVM mokėtojas: nuo kokios sumos ir kada tampama PVM mokėtoju?

Elektroninė prekyba leidžia atlikti pardavimus ne tik savo šalies teritorijoje, bet ir už jos ribų. Prekių ir paslaugų pardavimas užsienio vartotojams taip pat numato taisykles kada privaloma registruotis PVM mokėtoju užsienio šalyje.

Jei turite pardavimų kitoje šalyje ir viršijote nuotolinės prekybos ribą, privalote registruotis PVM toje šalyje. PVM registracija taip pat privaloma ir tada, kai prekių sandėlis, kur laikote prekes yra kitoje šalyje.

Svarbu įsidėmėti nuo kokios sumos tampama PVM mokėtoju užsienio teritorijoje. Nuotolinės prekybos riba varijuoja nuo 35 000 Eur iki 100 000 Eur per metus, o nuo 2021 m. liepos 1 d. visose ES šalyse ji keisis į 10 000 Eur sumą per kalendorinius metus. Labai svarbu sekti nuotolinės prekybos ribą, norint išvengti baudų ir tam tikrų apribojimų.

Nuo kokios sumos mokamas PVM (arba PVM mokėtojas nuo kokios sumos) parduodant prekes į užsienio valstybes ir nuo kada tampama PVM mokėtoju užsienio valstybėje galite rasti mūsų angliškoje puslapio versijoje arba susisiekti su mumis.