Skip to content

PVM Tikrinimas LT

Visi Lietuvoje registruoti PVM mokėtojai turi turėti galiojantį PVM kodą.

Naudodamiesi mūsų PVM tikrinimo įrankiu galite sužinoti ar įmonė yra PVM mokėtoja Lietuvoje, paieškos lauke įvesdami įmonės PVM kodą. PVM kodo tikrinimas padės nustatyti ar įmonė yra PVM mokėtoja. Mūsų įrankis leidžia ne tik sužinoti ar PVM mokėtojas turi galiojantį PVM kodą, tačiau nurodys ir daugiau detalių apie įmonę, tokių kaip: įmonės adresas, PVM kodas, pilnas įmonės pavadinimas.

Jei PVM tikrinimas buvo nesėkmingas ir suvedus PVM kodą negavote jokios informacijos apie įmonę, tai gali reikšti jog įmonė nėra registruota PVM mokėtoja arba PVM mokėjimo kodas nėra galiojantis. Kilus klausimams galite susisiekti su mokesčių inspekcija arba su 1stopVAT specialistais.

PVM mokėtojo kodas

PVM mokėtojo kodas – tai specialus numeris, kurį gauna registruotas PVM mokėtojas vykdantis ekonominę veiklą. Lietuvoje PVM kodas išduodamas Valstybinės mokesčių inspekcijos. PVM mokesčio kodas Lietuvoje visada prasideda šalies kodu ir susideda iš 2 – 13 skaičių.

PVM mokesčio kodas svarbus dar ir dėl to jog padeda nustatyti ar klientas yra patikimas ir moka jam priskirtus mokesčius. Taip pat tai leis sužinoti kurioje šalyje esate registruotas mokesčių mokėtojas bei leis nurodyti PVM kodą išrašytose sąskaitose. PVM patikrinimas yra puiki priemonė jei abejojate ar įmonė yra registruota PVM mokėtoja ir turi galiojantį PVM numerį.

Visi PVM mokėtojai Lietuvoje turi tikrinti PVM kodą ar jis yra galiojantis. PVM kodo tikrinimas yra labai paprastas ir greitai atliekamas veiksmas. Tereikia pasinaudoti mūsų aukščiau pateiktu įrankiu ir suvesti savo ar kitos įmonės PVM kodą. Taip pat PVM kodų tikrinimas gali būti atliekamas ir VMI svetainėje.

Informacija apie PVM mokėtojus Lietuvoje

Dažnai kyla klausimas kada įmonėms tampa privaloma registruotis PVM mokėtojomis Lietuvoje. Prievolė gauti PVM numerį atsiranda tada, kai:

  • Per paskutinius 12 mėn. gavote pajamų viršijančių 45 000 Eur šalies teritorijoje.
  • Jei savininkui priklauso kelios įmonės ir jų atlygis per paskutiniuosius 12 mėn. viršijo 45 000 Eur.
  • Per paskutinius 12 mėn. iš kitų ES narių įsigijote prekių, kurių vertė didesnė nei 14 000 Eur.

VMI esantis PVM registras suteikia galimybę registruotis ir savanoriškai nesvarbu ar jau pradėjote vykdyti savo veiklą ar dar tik ketinate ją vykdyti. Galima paminėti keletą priežasčių dėl kurių verta tapti PVM mokėtoju:

  • Jei dauguma jūsų klientų yra PVM mokėtojai. Į savo apskaitą įtraukiant sumas už sumokėtas prekes ir paslaugas galima susigrąžinti PVM.
  • Tapus PVM mokėtoju ir perkant prekes ar paslaugas iš kito PVM mokėtojo galima sumažinti jų kainą įtraukiant ją į savo apskaitą.

PVM mokėtojų tikrinimas VMI sistemoje

Gavus PVM numerį ir tapus PVM mokėtoju Lietuvoje, PVM mokėtojų registras saugo ir laiko asmens ar įmonės informaciją savo sistemoje. PVM mokėtojų kodų tikrinimas taip pat gali būti atliekamas ir VMI svetainėje kur galite sužinoti ar PVM mokėtojas turi patvirtintą PVM numerį, registruotą įmonės adresą, nuo kada galioja PVM numeris ir kitą susijusią informaciją. PVM kodų paieška gali būti atliekama tiek įmonėms tiek fiziniams asmenims dirbantiems su individualios veiklos pažymėjimu. Tikrinant fizinį asmenį būtina nurodyti vardą ir pavardę bei mokesčių mokėtojo identifikacinį numerį. Juridiniams asmenims PVM mokėtojo tikrinimas VMI sistemoje bus galimas tik tuo atveju jei žinote įmonės PVM kodą.

VMI puslapyje galite rasti daugiau informacijos kaip rasti reikiamas formas norint tapti PVM mokėtoju Lietuvoje arba susisiekite su mumis ir atsakysime į Jums rūpimus klausimus.

Susijusi informacija su PVM kodo paieška