Skip to content

Kaip apskaičiuoti PVM Lietuvoje?

Visos įmonės ar pagal individualią veiklą dirbantys asmenys gali arba, kai kuriais atvejais, privalo registruotis PVM mokėtojais. Tapus šio mokesčio mokėtoju svarbu nepamiršti tikrinti PVM numerį, taikyti tinkamą PVM tarifą bei nustatyti kainas su įskaičiuotu ar neįskaičiuotu PVM.

Gana dažnai pasitaiko klausimų kaip apskaičiuoti PVM nuo prekės kainos, kaip tinkamai suskaičiuoti prekės kainą taikant standartinį ar lengvatinį tarifus? Šiame straipsnyje atsakome į visus šiuos klausimus bei pateikiame PVM formules bei naudingas susijusias nuorodas.

Kaip skaičiuoti PVM taikant standartinį tarifą (21 proc.)?

Pavyzdžiui, prekė be PVM kainuoja 100 Eur. Pridėtinės vertės mokestis su pritaikytu standartiniu 21 proc. tarifu sudaro 21 Eur, todėl prekės kaina su įskaičiuotu PVM būtų 121 Eur.

Nustatyti prekės kainą su ar be PVM galite ir naudojant mūsų 1StopVAT skaičiuoklę. Joje galite sužinoti prekių kainą ne tik taikant standartinį tarifą bet ir lengvatinį tarifą taikomą el. knygoms. Jums tereikia pasirinkti šalį Lietuva ir suvesti reikiamą sumą.

  1. Kaip apskaičiuoti PVM formulė

Norint sužinoti prekės kainą su ar be PVM gali būti naudojama ši PVM skaičiavimo formulė:

VM(EUR) = Suma(EUR) * PVM(%)/100
Suma su PVM = Suma(EUR) + Suma(EUR) * PVM(%)/100

  1. Kaip atimti PVM?

Atimti arba dažniau vartojamas terminas išskaičiuoti PVM nėra sudėtinga, tačiau taip pat gali sukelti nemažai klausimų. Norint sužinoti išskaičiuotą PVM, galime pasitelkti štai tokį pavyzdį:

Turime bendrą sumą – 1,500 Eur, norint išskaičiuoti PVM pirmiausia reikia padalinti šią sumą iš koeficiento 1.21. Gauta suma yra suma be PVM (1239,67 Eur). Ją reikia padauginti iš 21 proc. Šis atsakymas ir yra išskaičiuotas PVM.

Visa formulė atrodo štai taip:

1500 Eur / 1.21 = 1239,67 Eur x 21% = 260,33 Eur

Labai svarbu pasitikrinti ar gauta suma yra teisinga. Tai padaryti galima sumą be PVM t.y 1239,67 Eur pridedant prie išskaičiuoto PVM – 260,33 Eur.

1239,67 Eur + 260,33 Eur = 1500 Eur

Šią ir kitas formules naudoti nėra būtina. Galite pasinaudoti mūsų sukurta skaičiuokle PVM dydžiui apskaičiuoti. Taip pat turint daugiau klausimų apie PVM galite susisiekti su mūsų specialistais.