Skip to content

PVM Skaičiuoklė

1stopVAT PVM skaičiuoklė nustato pridėtinės vertės dydį ir bendrą mokėtiną sumą įskaitant ar neįskaitant PVM.

Registruokitės nemokamai asmeninei konsultacijai!

Esame pasiruošę atsakyti į visus su PVM susijusius klausimus. Raskime geriausią sprendimą jūsų verslo augimui!

Registruotis nemokamai konsultacijai

PVM Skaičiuoklė

1stopVAT PVM skaičiuoklė nustato PVM dydį, kuris yra taikomas kliento šalyje. Jūsų patogumui, ji palaiko skaičiavimus su įskaitytu ar neįskaitytu PVM. PVM apskaičiavimas leis užtikrinti, kad savo klientus apmokestinate teisingu PVM dydžiu bei kaip pardavėjas laikotės PVM reikalavimų. Jei turite klausimų dėl savo PVM taikomų taisyklių ir prievolių ar mūsų online PVM skaičiuoklės, susisiekite su mumis.

PVM skaičiuoklė – tai online įrankis, kurį galite naudoti nustatant mokėtiną arba grąžintiną PVM dydį ir nustatant prekių/paslaugų net kainą pagal jų bruto ar net kainą.

Galite naudoti mūsų naudingą PVM skaičiuoklę, skirtą apskaičiuoti PVM mokėtiną sumą po mokesčių ar PVM įtrauktą į galutinę sumą. Nors PVM tarifai gali keistis, mūsų PVM online skaičiuoklė leidžia lengvai pasitikrinti PVM tarifus bet kokioje ES šalyje.

Apibrėžimai ir formulės

PVM – tai Pridėtinės Vertės Mokestis ir yra priskiriamas prie netiesioginio vartojimo mokesčių, taikomas produktams ir paslaugoms kaip pridėtinė vertė. PVM yra dažnai naudojamas valdžios institucijų visame pasaulyje kaip vienas pagrindinių pajamų šaltinių. Šis mokestis yra labiausiai paplitęs vartojimo mokestis pasaulyje ir yra taikomas daugiau nei 160 šalių. Visose Europos Sąjungos (ES) šalių yra teisiškai reikalaujama taikyti minimalų PVM tarifą. Visi šiuo metu taikomi tarifai gali būti patikrinami mūsų PVM online skaičiuoklėje.

Kiekvienoje šalyje PVM yra skirtingas. Skirtumams įvairiose šalyse įtakos turi mokesčiai taikomi tam tikriems produktams ir paslaugoms. Jei pardavinėjate prekes ar paslaugas ES šalyse, privalote žinoti jūsų verslui taikomus PVM tarifus skirtingose šalyse. Jie gali būti lengvai nustatomi bet kuriuo metu PVM online skaičiuoklėje ar kitokio pobūdžio PVM tikrinimo platformoje, įdiegtoje į buhalterinę programinę sistemą.

Kaip apskaičiuoti PVM

Kaip pavyzdys galėtų būti JK. Norėdami apskaičiuoti PVM Jungtinėje Karalystėje, naudokitės informacija esančia žemiau:

Apmokestinama prekių ar paslaugų suma yra kaina neto įskaitant ir papildomas priemokas. Naudokite toliau esančią formulę apskaičiuoti PVM ar paprasčiausiai pasinaudoję mūsų PVM online skaičiuokle.

Jei turite sumą bruto ir norite nustatyti neto vertę, tiesiog padalinkite turimą bruto sumą iš 1.20.

Pavyzdžiui, sąskaita su PVM ir bendra suma 300 GBP turės įskaičiuotą 50 GBP PVM, o neto suma sieks 250 GBP. Šis rezultatas apskaičiuojamas padalinant 300 GBP iš 1.2 ir gaunant 250 GBP, kurio skirtumas lygus 20% mokesčiui.

Jei turite sumą prie kurios norite pridėti PVM, apskaičiuodami PVM padauginkite iš 0,20%, kad rastumėte PVM dydį, arba 1.20, kad rastumėte bendrą vertę prieš mokesčius su PVM. Pavyzdžiui, sąskaita su 300 GBP ir padauginta iš 20% yra lygi 50 GBP PVM sumai.

Neto suma yra vertė, kurią naudojate savo pirkimų ir pardavimų sąskaitose jei esate PVM registruota įmonė.

Galite patikrinti savo skaičiavimus mūsų JK PVM skaičiuoklėje arba naudotis ja norint lengviau apskaičiuoti PVM.

PVM skaičiavimas keliems produktams vienu metu paprasčiau atliekamas pagal pateiktas Excel procentų formules arba naudojantis mūsų nemokama PVM skaičiuokle.

Galima rinktis iš įvairių PVM skaičiuoklių online. Svarbiausia taisyklė yra įsitikinti, kad pasirinkta teisinga šalis su reikiamu PVM tarifu ir ši informacija yra neseniai atnaujinta. Neteisingai nustatytas PVM tarifas gali vesti prie neteisingai užpildytų PVM deklaracijų ir baudų iš mokesčių institucijų. Be to, nepamirškite pasirinkti patikimą PVM skaičiuoklę (taip pat galite rasti kaip PVM tikrintojas).

PVM išskaičiavimas

Naudojantis šiomis formulėmis galima sužinoti pradinę sumą bei kokio dydžio PVM buvo taikomas:

Suma(EUR) = Suma su PVM / (1+PVM(%)/100)

PVM(EUR) = Suma su PVM – Suma(EUR)

Grąžintinas arba mokėtinas PVM apskaičiuojamas pardavimo PVM atėmus iš pirkimo PVM. Prievolė mokėti pardavimo PVM ir susigrąžinti mokėtiną PVM atsiranda tada, kai prekė ar paslauga buvo parduota su išrašyta sąskaitą-faktūra.

PVM registracija

Jei turite verslą, registruotis PVM reikia tada, kai jūsų apyvarta pasiekia PVM nuotolinės prekybos ribą. Tai apima prekes, paslaugas ir bet kokia su importu susijusia veikla, kuri yra įtraukta kaip dalis jūsų verslo. Kai kuriose šalyse galite savanoriškai tapti PVM mokėtoju jeigu jūsų apyvarta yra mažesnė nei PVM nuotolinės prekybos riba. Kai tapsite PVM mokėtoju turėsite užtikrinti, kad teisingai apskaičiuojate PVM ir laiku pildote PVM deklaracijas! Mūsų komanda užpildys PVM deklaracijas už jus, atsikratant nereikalingo galvos skausmo ir streso, ypatingai, jei esate vieno žmogaus įmonė.